Translate

sobota 22. března 2014

Velikonoční věneček

Tak konečně hotový velikonoční věneček-už visí na dveřích.A už slyším zpívat jaro.

Nymburk

Přeji krásný sobotní večer.Dnes byl krásný sluníčkový den a mi se opět vydali za krásami naší vlasti.Tentokrát to byl Nymburk.A moje velká radost-celou cestu domů jsem řídila už já sama.Moje první delší cesta.
 neděle 16. března 2014

Návštěva v Jablonci


Tento víkend jsme vyrazili naším novým autíčkem na návštěvu k rodičům manžela do Jablonce.Počasí bylo hodně studené,foukal vítr,poletoval sníh a pršelo.Přesto jsme se byli projít parkem pod barákem v kterém jsme kdysi bydleli.A tady je aspoň pár foteček z okna na Jablonec


Přeji vám všem krásný začátek pracovního týdne a snad se nám to krásně  jarní počasí co nejdříve vrátí.

pátek 14. března 2014

Vyřezávání

Letos mi můj milovaný manžel dal pod stromeček řezačku a tak na ní řádím jak se dá.Letošní velikonoce budu mít já a moje přítelkyně okna ozdobená papírovými obrázky.Zatím posílám jen malou ochutnávku.Zatím připevněnou na ledničce.Velikonoce-předčasně

Tak na mně přišlo už jaro a pomalu jsem se pustila do velikonočního šití.Po pipinách jsem se pustila do věnečku.Ještě jej musím doladit .

V práci jsem si vyzdobila v kancelář.Dostala jsem od kolegyně smutční vbu a musela jsem si na ní našít ptáčky.Už se těším až vrba obraší.
neděle 2. března 2014

Lázně Poděbrady

Tak jsme si udělali krásný výlet do lázeňského městečka Poděbrady ,které leží asi 50 km východně od Prahy a jeho hlavní atrakcí jsou bezpochyby lázně Poděbrady. Již v 17. století zde byly založeny malé lázničky, které se brzy proslavily po širém kraji. Novodobá historie lázeňství se začala psát v roce 1905, kdy při hledání pitné vody byl na nádvoří zámku objeven pramen minerální vody s výbornými léčivými účinky. Lázně Poděbrady se specializují na léčbu kardiovaskulárního systému, léčbu pohybového aparátu a látkové výměny.Na nádvoří místního zámečku zasadili růže známé osobnosti.
 

 Po cestě domů jsme se zastavili na návštěvu v Kersku kde dlouhodobě žil český spisovatel Bohumil Hrabal.Natáčel se zde lavný film slavnosti sněženek.Hospoda Hájenka ,známá z filmu je stále v provozu.Nemohla chybět návštěva ateliéru Kuba.Kde jsem se skvěle naladila na jaro.


                                              Přeji vám všem krásný jarní týden.Betty